piątek, 15 kwietnia 2016

Powstanie więcej parkingów w Zawierciu

Wkrótce w naszym mieście powstanie więcej parkingów. Budowę nowych miejsc postojowych w najbliższym czasie zapowiedział na spotkaniu w Urzędzie Miejskim Prezydent Witold Grim.

Brak miejsc parkingowych w Zawierciu to od dłuższego czasu bardzo znaczący problem. Mieszkańcy narzekają, że szczególnie w godzinach szczytu, trudno znaleźć miejsce postojowe. Już niebawem ta sytuacja może się poprawić, ponieważ na bieżący rok zapowiedziano realizację kilku inwestycji w centrum i na żabkach.

W centrum Zawiercia przy ul. Dmowskiego powstanie ok. 160 miejsc parkingowych dla kierowców. Jest to związane z przebudową ulicy, która może ruszyć jeszcze w tym roku. Obecnie pośrodku tej ulicy jest wydzielony pas zieleni. Po remoncie pas ten zostanie usunięty, a z boku wzdłuż ulicy wydzielone zostaną miejsca parkingowe.

Nowe parkingi powstaną również na Żabkach. Na rogu ulic Piłsudskiego i Broniewskiego wybudowany zostanie parking z około 75 miejscami postoju, a także na placu naprzeciwko "Biedronki" oraz przy siedzibie MOPS - na rogu ul. Piłsudskiego i Dojazd. W tym miejscu powstanie również drobna infrastruktura, nasadzone zostaną drzewa i krzewy.
Warto również wspomnieć, że już niedługo Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zawiercie" będzie remontować istniejące parkingi przy blokach i wieżowcach. - Spółdzielnia planuje przebudowę parkingów przy wieżowcach w centrum przy ulicy Wyszyńskiego wraz z chodnikami oraz remont parkingów przy ulicy Wierzbowej 16 i Zaparkowej. Obecnie trwa budowa nowych miejsc parkingowych za blokiem przy ulicy Paderewskiego 25 - mówi Ryszard Miszczyk, wiceprezes SM "Zawiercie".
6 komentarzy:

 1. a pod szpitalem zamiast straż wiejska karać to niech lepiej chodniki i parkingi porobią bo bydło nie ma gdzie stawać Kobieta z Białego mercedesa staje wecznie na środku ulicy

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe kiedy ul szymanskiego zauwaza....

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie... co z szymańskiego?

  OdpowiedzUsuń
 4. a kiedy remont chodnik na Szerokiej????

  OdpowiedzUsuń
 5. A na Moniuszki, na podkowie? Kiedy? Nigdy nie ma gdzie stanąć, bo parking mieści ze 20 miejsc do 2 bloków i 2 kamienic plus cwaniaczki, którzy blokują miejsca przyjeżdżając do biedry na zakupy czy na ryneczek.... tylko dla samych mieszkańców brakuje z 10 miejsc spokojnie...zdarzyło mi się parkować 3 ulice dalej, to niedopuszczalne wręcz. Może parking dla biedronki trochę rozluźni sytuację, ale to nie zmienia faktu że miejsc dla mieszkańców brakuje... Już nawet nie mówiąc jak przyjezdni odwiedzający są, oni przecież też gdzieś stanąć muszą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Parking naprzeciwko Biedronki to doskonały pomysł na rozwiązanie problemu parkowania zarówno dla przyjeżdzających na zakupy jak i mieszkańców pobliskich budynków

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/