środa, 20 kwietnia 2016

Huta wypłaci stypendia

Huta CMC Poland będzie wypłacać uczniom klasy technik mechanik w Zespole Szkół im. J. Bema w Zawierciu („samochodówka”) comiesięczne stypendia w wysokości nawet 400 zł miesięcznie. 

Stypendia wypłacane będą przyszłym technikom, którzy osiągnęli w poprzednim semestrze nauki co najmniej średnią ocen 3,5 z przedmiotów ścisłych, zawodowych i języka angielskiego. Po zakończeniu nauki najlepsi zostaną zatrudnieni w CMC.

- Taki model zdobywania wiedzy - nazywany dualnym system kształcenia - to nowość w powiecie zawierciańskim.  - W dualnym systemie nauczania, zajęcia teoretyczne odbywają się w szkole, a zajęcia praktycznie i praktyki zawodowe mają miejsce na terenie firmy produkcyjnej, w tym przypadku będzie to CMC Poland Sp. z o.o.  Jest to system oferujący ogromne szanse i perspektywy dla wszystkich zainteresowanych stron – zauważa Jerzy Kozicz, prezes CMC Poland.

Huta CMC od lat współpracuje ze Zespołem Szkół im. J. Bema. Od roku szkolnego 2016/2017 współpraca ta nabierze bardziej intensywnego charakteru, ponieważ uczniowie klasy patronackiej o profilu Technik mechanik będą uczyć się w systemie dualnym. Zajęcia praktycznie i praktyki zawodowe odbywać się będą na terenie huty pod okiem doświadczonych pracowników CMC. Uczniowie będą mieli możliwość zdobycia umiejętności, doświadczenia oraz uprawnień w wielu zawodach technicznych związanych z utrzymaniem ruchu oraz produkcją. Od nowego roku szkolnego 2016/2017 współpraca zostanie poszerzona o program stypendialny.


Stypendia będą wypłacane co miesiąc od chwili rozpoczęcia nauki w drugiej klasie technikum w wysokości 200 zł brutto. W trzeciej klasie uczniowie miesięcznie otrzymywać będą 300 zł. W czwartej klasie stypendium wyniesie już 400 zł brutto miesięcznie. 

fot. zwysoka.pl

5 komentarzy:

 1. Z jakiego miejsca robiona ta panorama?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie pochodzi z panoramy wykonywanej dla Agencji Rozwoju Zawiercia.

   Usuń
 2. Tam, żeby mieć średnie 3.0, to wystarczy do szkoły chodzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wazna srednia ważne jak się zawodu wyuczysz i czy będziesz dobryz przedmiotów zawpdowych, na hucie nie czyta sie Mickiewicza tylko robi

   Usuń
 3. WRACA NOWE?
  Taki model kształcenia zawodowego funkcjonował w Polsce z powodzeniem do momentu wprowadzenia reformy szkolnej (6+3+3) i likwidacji zawodówek więc jakaż to nowość? Po to było psuć żeby mieć do czego wracać?

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/