środa, 20 kwietnia 2016

Huta wypłaci stypendia

Huta CMC Poland będzie wypłacać uczniom klasy technik mechanik w Zespole Szkół im. J. Bema w Zawierciu („samochodówka”) comiesięczne stypendia w wysokości nawet 400 zł miesięcznie. 

Stypendia wypłacane będą przyszłym technikom, którzy osiągnęli w poprzednim semestrze nauki co najmniej średnią ocen 3,5 z przedmiotów ścisłych, zawodowych i języka angielskiego. Po zakończeniu nauki najlepsi zostaną zatrudnieni w CMC.

- Taki model zdobywania wiedzy - nazywany dualnym system kształcenia - to nowość w powiecie zawierciańskim.  - W dualnym systemie nauczania, zajęcia teoretyczne odbywają się w szkole, a zajęcia praktycznie i praktyki zawodowe mają miejsce na terenie firmy produkcyjnej, w tym przypadku będzie to CMC Poland Sp. z o.o.  Jest to system oferujący ogromne szanse i perspektywy dla wszystkich zainteresowanych stron – zauważa Jerzy Kozicz, prezes CMC Poland.

Huta CMC od lat współpracuje ze Zespołem Szkół im. J. Bema. Od roku szkolnego 2016/2017 współpraca ta nabierze bardziej intensywnego charakteru, ponieważ uczniowie klasy patronackiej o profilu Technik mechanik będą uczyć się w systemie dualnym. Zajęcia praktycznie i praktyki zawodowe odbywać się będą na terenie huty pod okiem doświadczonych pracowników CMC. Uczniowie będą mieli możliwość zdobycia umiejętności, doświadczenia oraz uprawnień w wielu zawodach technicznych związanych z utrzymaniem ruchu oraz produkcją. Od nowego roku szkolnego 2016/2017 współpraca zostanie poszerzona o program stypendialny.


Stypendia będą wypłacane co miesiąc od chwili rozpoczęcia nauki w drugiej klasie technikum w wysokości 200 zł brutto. W trzeciej klasie uczniowie miesięcznie otrzymywać będą 300 zł. W czwartej klasie stypendium wyniesie już 400 zł brutto miesięcznie. 

fot. zwysoka.pl

5 komentarzy:

 1. Z jakiego miejsca robiona ta panorama?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie pochodzi z panoramy wykonywanej dla Agencji Rozwoju Zawiercia.

   Usuń
 2. Tam, żeby mieć średnie 3.0, to wystarczy do szkoły chodzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wazna srednia ważne jak się zawodu wyuczysz i czy będziesz dobryz przedmiotów zawpdowych, na hucie nie czyta sie Mickiewicza tylko robi

   Usuń
 3. WRACA NOWE?
  Taki model kształcenia zawodowego funkcjonował w Polsce z powodzeniem do momentu wprowadzenia reformy szkolnej (6+3+3) i likwidacji zawodówek więc jakaż to nowość? Po to było psuć żeby mieć do czego wracać?

  OdpowiedzUsuń