środa, 13 kwietnia 2016

Dziurawe alejki w parku

Mamy wiosnę, a co za tym idzie, coraz więcej zawiercian wybiera się na wiosenne spacery. Bardzo częstym miejscem przechadzek jest Park Miejski im. A. Mickiewicza w centrum miasta. Ostatnio jedna z czytelniczek zwróciła uwagę na pewną kwestię związaną z parkiem.

Chodzi o to, że alejki z parku są w coraz gorszym stanie. Pojawiło się wiele dziur, pęknięć i nierówności. Widać to zresztą na zdjęciach poniżej. Zapytałem rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego, Łukasza Czopa, czy możemy liczyć na ewentualny remont lub też częściową naprawę chodników. 

- O tej porze roku różne służby miejskie dokonują pozimowego przeglądu miejskiej infrastruktury. Sprawdzane są m.in. chodniki, drogi i place zabaw. Po zakończeniu przeglądu i ocenie różnych ubytków zapadną ustalenia dotyczę tego, co wymaga w miarę pilnych interwenci, a co może być realizowane w ramach bieżącego utrzymania miejskiej infrastruktury. Przeglądowi podlegają również parki miejskie. - tłumaczy rzecznik.

Jest więc bardzo możliwe, że w najbliższym czasie dziury te zostaną załatane. Jednak moim zdaniem warto pomyśleć by o nieco większym remoncie w parku. To przecież jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w centrum, a alejki są w coraz gorszym stanie.1 komentarz:

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/