niedziela, 24 kwietnia 2016

Chodnik przy ul. Paderewskiego w remoncie

To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na Wartach w ostatnich latach. Chodnik wzdłuż ulicy Paderewskiego wreszcie doczekał się remontu. 

Mowa tu o odcinku po prawej stronie drogi patrząc od strony centrum miasta. Chodzi o kawałek od kościoła NMP w kierunku stacji kontroli pojazdów. Płyty chodnikowe położone w tym miejscu były wysłużone, popękane i krzywe. Łatwo było o wypadek. Ponadto kilkanaście metrów dalej zaczyna się asfaltowa ścieżka rowerowa, z której często korzystają mieszkańcy i turyści. 

O potrzebie tej inwestycji mówiło się od dawna. Mieszkańcy apelowali w tej sprawie między innymi do Urzędu Miejskiego i do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To właśnie GDDKiA jest odpowiedzialna za utrzymanie DK78 wraz z chodnikami i pozostałą infrastrukturą. Rok temu odbyło się spotkanie w terenie poświęcone temu tematowi zorganizowane przez mieszkańców osiedla. W korespondencji magistratu z GDDKiA padło zapewnienie o realizacji tej inwestycji w najbliższych latach. W kwietniu mieszkańcy w końcu doczekali się remontu.

Przebudowa chodnika rozpoczęła się kilka dni temu. Postęp prac idzie w szybkim tempie. Remont ma zakończyć się w lipcu br.

1 komentarz:

  1. Czemu nie zrobili przy okazji drogi rowerowej, w końcu niby Zawiercie to brama na Jurę?

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/