środa, 16 marca 2016

Śmierć Stalina - trzeci wykład w galerii

Dziś, 16 marca odbyło się trzecie spotkanie w Galerii Muzealnej Leszka Dutki. To kolejny wykład w ramach Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji.

Tematem dzisiejszego spotkania były okoliczności śmierci Józefa Stalina oraz życie kulturalne w latach 50. Można było dowiedzieć się wiele ciekawych i dość nietypowych rzeczy na temat wydarzeń XX wieku. Wykład jak zawsze był urozmaicony animacją multimedialną oraz żywymi obrazami. Dodatkową atrakcją był krótki pokaz tańca rock'n'rollowego.

- Grono osób, którzy produkują to wydarzenie wciąż się poszerza. Początkowo była to niewielka grupa, a obecnie projekt ten tworzy już kilkanaście osób. Nawiązaliśmy również współpracę z partnerami z innych miast. - podkreśla Grażyna Ferdyn, realizatorka projektu.

To kolejne spotkanie w galerii. Zgodnie z zapowiedziami w muzeum odbędzie się jeszcze dziewięć tematycznych wykładów. 
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/