czwartek, 4 lutego 2016

Trwa remont zawierciańskiego szpitala

Jedna z największych trwających obecnie inwestycji w Zawierciu to termomodernizacja Szpitala Powiatowego. Prace na terenie obiektu idą pełną parą.

- Każdy kolejny tydzień przynosi widoczne efekty termomodernizacji Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Obiekt zyskał nowy wizerunek, a wzmożone prace trwają również wewnątrz czterech budynków wchodzących w skład placówki. Pół roku od rozpoczęcia realizacji inwestycji roboty przekroczyły „półmetek”. - takie informacje przekazują pracownicy Starostwa Powiatowego w Zawierciu. 

Przypomnijmy - remont rozpoczął się w lipcu ubiegłego roku. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Ulbud z Częstochowy. Najważniejsze prace dotyczyły docieplenia ścian zewnętrznych, fundamentów i dachów, wymiany okien i drzwi zewnętrznych, demontażu i montażu instalacji c.o (w tych przypadkach stopień zaawansowania prac na koniec grudnia wyniósł ponad 80%), modernizacji wentylacji, wymiany instalacji elektrycznej, oświetlenia, remontu klatek schodowych oraz zamontowania kolektorów słonecznych.

Koszt realizacji projektu to 13,3 mln zł. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Fudnuszu Ochrony Środowiska. Planowo cała inwestycja ma zakończyć się w kwietniu 2016, jednak Starostwo wystąpiło z wnioskiem o przesunięcie terminu zakończenia budowy.
ZDJĘCIA
1 komentarz:

  1. Fajnie że chodź z zewnątrz będzie wyglądał dobrze. Tylko co z zarządzaniem, jak po raz kolejny nie został wybrany dyrektor.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/