czwartek, 18 lutego 2016

Rewolucja w Rosji - za nami drugi wykład w galerii

Wczoraj, tj. 17 lutego w Galerii Muzealnej Leszka Dutki odbyło się drugie spotkanie w ramach Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji.

Wykład wygłoszony przez dr Marcina Janeczka tym razem dotyczył rewolucji w Rosji i tajemnic z początków dwudziestego wieku. Prelegent w ciekawy sposób opisał sytuację w Rosji i w Europie w okresie I wojny światowej. Wykład uświetnił krótki występ chóru „Capella Vartiensis” pod kierownictwem Leopolda Stawarza.

Drugie spotkanie w zawierciańskiej galerii cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki; rosyjskie lalki Matrioszki oraz malowane, drewniane łyżki.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/