czwartek, 21 stycznia 2016

Trwają testy ZKM - nowe autobusy jeszcze w tym roku

Zakład Komunikacji Miejskiej przeprowadza obecnie testy kolejnego autobusu. Jest to związane z planowanym zakupem nowego taboru dla zawierciańskiego przewoźnika, który planuje gmina.

ZKM chce poznać opinie mieszkańców o testowanych autobusach. Od października na kilka dni na ulicach Zawiercia pojawiły się dwa nowe modele - Mercedes Benz Sprinter City 77 i Solaris Urbino 8.6. Teraz, w dniach od 19 do 26 stycznia, m.in na linii nr 1 kursuje pojazd marki Iveco Crosway 10,8 City. Zawsze w trakcie testów na specjalnej platformie konsultacji społecznych mieszkańcy mogą podzielić się swoją opinią. Tak jest też i tym razem - na www.konsultacje.zawiercie.eu można ocenić obecnie testowany model. Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach mogą pojawić się kolejne pojazdy.

Według planów, kilkanaście nowych autobusów pojawi się w Zawierciu na stałe jeszcze w tym roku. Przedsięwzięcie będzie dofinansowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Niezależnie od wybranego modelu, nowe pojazdy będą dostosowane do ogólnie przyjętych standardów, w technologii Euro 6. Poniżej zdjęcia autobusów, które dotychczas jeździły w ramach testów. Który według Was lepiej się prezentuje?


Fot: Sebastian Potempski ; OtoZawiercie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/