piątek, 15 stycznia 2016

Siedmiu nowych inwestorów w strefie?

Wielu mieszkańców wciąż ciekawi i zastanawia, jak wygląda sprawa związana z pozyskaniem nowych inwestorów do naszego miasta. Obecnie to właśnie rozwój gospodarczy może być impulsem do dobrych zmian w Zawierciu. Jak wygląda sytuacja w Strefie Aktywności Gospodarczej, czyli specjalnym terenie, gdzie powstają nowe zakłady?

Obecnie siedem firm złożyło listy intencyjne w których zadeklarowało chęć nabycia działek, na których mają wybudować swoje fabryki. Jedna z tych firm kupiła już grunt w Strefie Aktywności Gospodarczej, a kolejne są gotowe przystąpić do zaplanowanych niedługo przetargach ogłaszanych przez Urząd Miejski. Mają zostać przeprowadzone w najbliższym czasie, w styczniu i lutym br.

- Z deklaracji inwestorów wynika, że zamierzają oni rozpocząć budowę zakładów w pierwszej połowie tego roku i zakończyć je najpóźniej na początku 2017r. Firmy te oprócz zachowania dotychczasowych miejsc pracy zadeklarowały stworzenie nowych. Minimalna ilość nowych miejsc pracy, których utworzenie planują  przedsiębiorcy wynosi 135. Zapewnili też w listach intencyjnych o planowanym wzroście zatrudnienia w zależności od etapów uruchomienia produkcji w swoich nowych zakładach. - zapowiada Wojciech Chrapek, specjalista ds. obsługi inwestora ARZ. - Spośród firm zamierzających inwestować w Zawierciu dominuje branża metalowa, okołometalowa i spożywcza. Przybliżona suma wszystkich inwestycji wynikająca ze złożonych deklaracji wyniesie co najmniej 86 mln zł. - dodaje.

W 2016 planowane też jest dokończenie tzw. zachodniej obwodnicy miasta. Połączy się ona z drogą krajową nr 78. Dzięki temu będzie można przejechać od hotelu Villa Verde aż to "krajówki". Ma to podnieść atrakcyjność zawierciańskich terenów przemysłowych a ponadto odciążyć ruch m.in na ulicy Rolniczej. Planowana jest też budowa nowej drogi do nowo wydzielonych działek. Wybrano już pracownię projektową, która przygotuje odpowiednie dokumenty.

Podsumowując - według zapowiedzi szykuje się dobry rok pod względem rozwoju naszego miasta. Czekamy więc na efekty i pierwsze prace. Będę na pewno o tym informował.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/