wtorek, 12 stycznia 2016

Ulica Weintrauba i Majcherczyka już wkrótce

Już niedługo na mapach mogą pojawić się dwie nowe nazwy ulic w Zawierciu. O jakie konkretnie chodzi?
Pierwszy pomysł zakłada nadanie nazwy "ul. Juliana Majcherczyka" odcinkowi łączącemu ulicę Piłsudskiego z Nowowierzbową, od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną do wyjazdu przy bloku nr 18. Widać to na zdjęciu obok. Julian Majcherczyk to zawierciański pisarz, odznaczony Srebrnym Wawrzynem Polskiej Akademii Literatury, a jego najbardziej popularnym dziełem jest powieść „Światła wśród nocy”.

Drugi projekt przewiduje nazwanie łącznika ulic Aptecznej z Porębską "ul. Wiktoria Weintrauba". Chodzi o ulicę obok marketu Tesco. Wiktor Weintraub to urodzony w Zawierciu historyk literatury polskiej i dyplomata, profesor na Uniwersytecie Harvarda.


Obecnie w tej sprawie prowadzone są konsultacje społeczne. Każdy zainteresowany może wyrazić swoją opinię na www.konsultacje.zawiercie.eu
mapy: targeo.pl

3 komentarze:

 1. A kiedy doczekamy się ul.Stanisława Holenderskiego,jednego z najbardziej zasłużonych dla Zawiercia fundatora i darczyńcy? Jakaś dziwna zmowa milczenia panuje wokół tego tematu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak szczerze to jaki jest sens nadawania nazwy ulicy przy której nie ma ani jednego budynku, który miałby adres z nową a nazwą? Bo jedynie blok Piłsudskiego 115 i szkoła podstawowa 9 mogłyby mieć zmienione adresy. Tylko to wywołałoby konieczność zmiany numeracji na całej końcówce ulicy Piłsudskiego. I wymianę dowodów wszystkich mieszkańców. I po co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, ulica Majcherczyka ma być przebudowywana w tym roku, a chociaż dotychczas nie miała nazwy to porusza się nią sporo samochodów - to osiedlowa droga. Nowa nazwa może ułatwić sporządzanie dokumentacji dot. remontu.

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/