poniedziałek, 18 stycznia 2016

Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji zaprasza

W Galerii Muzealnej Leszka Dutki odbędzie się cykl 12 spotkań historyczno - artystycznych w ramach działań Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji, podczas których naukowość łączyć się będzie z wrażeniowością i emocjonalnością.


 - Proponujemy spotkania w środy każdego miesiąca o godz. 18.00. Ufamy, że zaproponowana przez nas tematyka zainteresuje zarówno tych, którzy pasjonują się historią, jak i tych, którzy poszukują inspiracji, sięgają po tematy z kultury, ale i tych, dla których sztuka nie jest obojętna – podkreśla Grażyna Ferdyn, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. dokumentowania tradycji miasta i dorobku artystycznego. 

"Zapraszamy Państwa na comiesięczne rekonstrukcje dziejów, podczas których zaspokajać będziemy poszukiwaczy odpowiedzi nie tylko na historyczne pytania. Obiecujemy narrację wokół historycznych faktów jak w scenariuszach filmowych z puentą, pozostawimy jednak wolną przestrzeń dla Państwa interpretacji i refleksji na temat współczesnego postrzegania tamtych wydarzeń." - zachęcają organizatorzy.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 stycznia br. o godz. 18:00 w Galerii Muzealnej Leszka Dutki w Zawierciu przy ul. Leśnej 10. Temat spotkania: Powstanie Styczniowe. Jan Matejko. 

Wstęp wolny.
fot. II Zawierciańska Noc Muzeum  

Patronat medialny nad projektem objął portal OtoZawiercie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/