czwartek, 28 stycznia 2016

Korekty w nowym rozkładzie na korzyść mieszkańców

Zakład Komunikacji Miejskiej w ostatnim czasie wprowadza zmiany. Od 18 stycznia funkcjonuje nowy rozkład jazdy czerwonych autobusów - dotychczasowa linia numer 3 została podzielona na 3A i 3B a linia nr 6 została skrócona. Ta pierwsza zmiana wywołała jednak spore oburzenie mieszkańców.


Dotychczas trójka jeździła z Żerkowic, przez Kromołów, dworzec i Żabki, a następnie jechała ul. 11 Listopada i Oświatową przez Borowe Pole aż do Marciszowa. Teraz jedna linia (3A) jedzie z dworca przez Żabki do Marciszowa, a później (nowość) jedzie Rolniczą, obok szpitala, ul. Brata Alberta na ul. Towarową. Następnie autobus ten przejeżdża tą samą trasą do Marciszowa oraz Kosowskiej Niwy, a stamtąd przez Żabki wraca na dworzec.  Natomiast druga linia (3B) jeździ z Żerkowic tylko na dworzec PKP.

Szczególnie ta druga zmiana rozgoryczyła mieszkańców. Można to było zauważyć zarówno czytając komentarze w internecie jak i słysząc głosy pasażerów na przystankach. Największym problemem było to, że mieszkańcy Żerkowic i Kromołowa nie mogą w tej sytuacji dostać się na Żabki, a jedynie tylko na dworzec. Pojawiały się opinie, że bardzo ogranicza to możliwości przemieszczania się miedzy dzielnicami naszego miasta. Zwracałem na to uwagę w poprzednim artykule "Nowy rozkład i nowy problem"

Chociaż dyrekcja ZKM utrzymywała dotychczas, że jest to korzystne rozwiązanie dla zawiercian, teraz postanowiła wprowadzić korekty do tego rozkładu. Nie ma tutaj co prawda mowy o przywróceniu starej "trójki", ale za to linia 3B teraz jechać będzie Żerkowic przez Kromołów, Warty i Paderewskiego na dworzec a następnie, uwaga, zrobi pętle przez ul. Powstańców Śląskich, Leśną i Piłsudskiego wracając ulicą Kościuszki na dworzec. Kurs powrotny bez zmian.

Nowy rozkład z w/w zmianami zacznie obowiązywać od 1 lutego br.


Myślę, że w obecnej sytuacji jest to dobre wyjście. Da możliwość dojazdu mieszkańcom Żerkowic, Kromołowa i Wart na Żabki czy chociażby do Przychodni Centrum, a także pozwoli lepiej skomunikować osiedle Żabki z Centrum.

LINIA 3A


LINIA 3B

1 komentarz:

  1. a gdzie linia 3A? dojazd do cmentarza ??
    dalej bez zmian... do dworca a później czekać na linie 3B jakieś 30 min.. i kolejna opłata biletu ??? ZKM pada... i oszczędności...
    prywatni przewoźnicy mają pole do popisu.... bilety tańsze

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/