piątek, 29 stycznia 2016

Inwestycje w Zawierciu - co przewidziano w budżecie?

Podczas ostatniej, styczniowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, radni uchwalili budżet na 2016 rok. Jak wynika z dokładnego opracowania, dochody wynoszą 160,6 mln zł, wydatki ogółem: 170,0 mln zł, wydatki majątkowe: 39,5 mln zł, a deficyt: 9,4 mln zł.

Na ten rok przewidziano kilka większych inwestycji, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze miasto. Do największych przedsięwzięć należy zaliczyć m.in rewitalizację osiedla TAZ, zakup taboru autobusowego i budowę nowych mieszkań. Te i wiele więcej zaplanowanych inwestycji wymienione jest poniżej, a oprócz tego przygotowałem orientacyjną mapę wszystkich planów. Nie zawiera ona jednak wszystkich inwestycji, ma jedynie charakter podglądowy.

Kluczowe zadania majątkowe zaplanowane do realizacji w 2016 r. współfinansowane ze środków Unii Europejskiej:

- Zakup taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego wraz z budową zintegrowanego węzła przesiadkowego – w 2016r. planuje się wydatkowanie kwoty – 13,3 mln zł.

- Termomodernizacja budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej w Zawierciu – w 2016 r. planuje się wydatkowanie kwoty – 7,0 mln zł. (biblioteka, SP6 i SP14...)


- Termomodernizacja na osiedlu TAZ w Zawierciu – budynek pod mieszkania chronione – w 2016r. planuje się wydatkowanie kwoty – 246 tys. zł.

- Kompleksowa rewitalizacja osiedla TAZ w Zawierciu – w 2016 r. planuje się wydatkowanie kwoty – 1,0 mln zł.

- Rewitalizacja zdegradowanego budynku na osiedlu TAZ w Zawierciu w celu adaptacji na mieszkania wspomagane i chronione – w 2016r. planuje się wydatkowanie kwoty – 600 tys. zł.

- Termomodernizacja na osiedlu TAZ w Zawierciu – w 2016r. planuje się wydatkowanie kwoty – 600 tys. zł


* łącznie na realizację projektów unijnych, zarówno bieżących jak i majątkowych, otrzymamy w 2016 r. ponad 21,4 mln zł środków z budżetu Unii Europejskiej.

Pozostałe zadanie zaplanowane do realizacji w 2016 roku:

- Przebudowa ul. Miejskiej, bocznej od Blanowskiej, drogi wewnętrznej w SAG, ul. Tetmajera, ulic wewnętrznych przy ul. Marciszowskiej, wewnętrznej łączącej ul. Nowowierzbową i Piłsudskiego, bocznej od Mickiewicza, ul. Kwietniowej, ul. Kwiatowej i Chabrowej, ul. Mostowej, ul. Brzozowej, ul. Kopernika i II odcinka ul. Technologicznej – na te zadania planuje się wydatkowanie kwoty – 3,0 mln zł.

- Budowa drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej w Zawierciu – etap III - planuje się wydatkowanie kwoty – 6,2 mln zł.

- Budowa mieszkań komunalnych dla 60 zawierciańskich rodzin – w 2016 r. planuje się wydatkowanie kwoty – 3,0 mln zł.

- Budowa kompleksu boisk sportowych przy Gimnazjum Nr 2 – w 2016 r. planuje się wydatkowanie kwoty – 1,0 mln zł.

- Uzupełnienie odcinków kanalizacji sanitarnej i deszczowej w mieście Zawiercie – w 2016 r. planuje się wydatkowanie kwoty – 700 tys. zł.

- Rewitalizacja terenów zielonych w mieście Zawiercie – w 2016r. planuje się wydatkowanie kwoty – 500 tys. zł (m.in skwerek na ul. Piłsudskiego i Dojazd)

4 komentarze:

  1. A o poboczu obok VIRTU nadal cisza ciekawe kto się tym zajmie...

    OdpowiedzUsuń
  2. a po co te nowe autobusy skoro i tak jeżdżą tak rzadko, ze powinien wejść prywatny przewoźnik i wyeliminować ich z rynku

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy prawie koniec drugiego kwartału tego roku a o termomodernizacji osiedla TAZ ani widu ani słychu Brawo !!!!

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/