sobota, 12 grudnia 2015

WYWIAD #1 - Radek Drozdowicz o przygodzie z kostką Rubika

Radek "DżoDżo" Drozdowicz - choć obecnie mieszka i studiuje w Krakowie, to nie wstydzi się powiedzieć, że jego rodzinnym miastem jest Zawiercie. Układa przeróżne rodzaje kostki Rubika, działa w Internecie a do tego jest pozytywnie nastawiony do życia i kocha to co robi. Dzięki swojej pasji rozsławia nasze miasto. Zapraszam do pierwszego wywiadu na portalu OtoZawiercie.pl!
● Jakub Kosoń: Na początku przybliżmy czytelnikom Twoją postać - czym się zajmujesz? 
Radek Drozdowicz: Zajmuję się układaniem kostki Rubika oraz innych jej odmian na czas. Nazywane jest to speedcubingiem. Prowadzę również kanał na YouTube związany właśnie z tą pasją.
 
● Jak długo układasz kostkę rubika i jak to się wszystko zaczęło?
Kostkę układam od prawie czterech lat, od ponad trzech regularnie uczestniczę w zawodach organizowanych na terenie całego kraju. Jednak pierwsza moja styczność z kostką i w ogóle pierwsze ułożenie to była jeszcze w szkole podstawowej, jakieś dziesięć lat temu, a kostka szybko wróciła do szafy i została zastąpiona przez inne, ciekawsze jak na tamten wiek atrakcje.
  
● Wiem, że nagrywasz również filmy na serwisie YouTube...
Zaraz po pierwszym starcie w zawodach, postanowiłem założyć kanał na YouTube. Było już kilka podobnych, ale brakowało takich o mocno niestandardowych odmianach tej układanki, a właśnie takie uwielbiałem i trochę ich już posiadałem. Nie sądziłem, że zostanę z tym na dłużej, jednak kanał ciągle się rozwija, a ja jeśli tylko znajdę trochę czasu tworzę nowe filmy.
  
● Jakie są Twoje dotychczasowe największe sukcesy, które osiągnąłeś?
Jeśli chodzi o sukcesy związane czysto z kostką to jest to złoty medal w kategorii układania kostki bez patrzenia, oraz najszybsze na świecie ułożenie kostki 10x10 jedną ręką (znajduje się również na moim kanale). Z ostatnich miesięcy śmiało mogę dodać, że usłyszałem magiczne "3xTAK" w programie Mam Talent, oraz zostałem zwycięzcą akcji "Można Inaczej" organizowanej przez Hoop Colę, dotyczącej nowych i świeżych pomysłów na kanał na YouTube.
● Czy Twoje hobby to także okazja do promowania naszego miasta poza jego granicami?
Chociaż kostka nie łączy się bezpośrednio z Zawierciem to oczywiście uważam, że jest to dobra "reklama" dla naszego miasta. Nigdy nie bałem się przyznać skąd pochodzę i robię to na każdym kroku, więc zawsze jeśli ktoś o mnie usłyszy to od razu dowie się skąd pochodzę. Dodatkowo za sprawą kostki w naszym mieście już 4 razy odbyły się zawody w jej układaniu, ostatnie miałem okazję organizować osobiście. Wśród polskich speedcuberów, Zawiercie to miejsce którego nie trzeba dwa razy przedstawiać. Ze względu na dotychczasowe turnieje, w tym dwa o randze Mistrzostw Polski, każdy dobrze wspomina to miasto.

● Jakie są Twoje marzenia i do czego chcesz dążyć?
Przede wszystkim dalej propagować hobby, jakim jest kostka Rubika. Widok osoby, która dzięki mnie po raz pierwszy w życiu ułożyła kostkę, zawsze jest bezcenny. Daje to ludziom radość, więc czemu się tym nie dzielić? Nie powiem, że również przywiezienie medalu z Mistrzostw Świata czy Europy też byłoby ogromnym sukcesem, ale są dla mnie rzeczy ważniejsze. Z życiowych celów, to chciałbym być w stanie połączyć pracę z moimi zainteresowaniami i już powoli działam w kierunku zostania konferansjerem.

Dziękuję za wywiad.
Również dziękuję.

1 komentarz:

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/