wtorek, 15 grudnia 2015

Nowa droga i rondo na "krajówce"

W Urzędzie Miejskim trwają procedury przetargowe na wyłonienie wykonawcy kolejnego etapu drogi w Strefie Aktywności Gospodarczej w obszarze „A”. 

Dzięki inwestycji droga od ul. Podmiejskiej połączy się z ul. Wojska Polskiego (DK 78). Tym samym od ul. Mrzygłodzkiej przejedziemy przez całą strefę, aż do drogi krajowej na której wybudowane zostanie rondo. Na realizację inwestycji miasto pozyskało 3 mln zł. Jest to maksymalna kwota dofinansowania jaką można otrzymać w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Budowa drogi znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Według wstępnych szacunków inwestycja może być warta ok. 9 mln zł. Ostateczną wartość przedsięwzięcia oraz termin rozpoczęcia budowy poznamy po zakończeniu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą. Prawdopodobnie prace mogą rozpocząć się w 2016 roku. Budowa kolejnego odcinka i połączenie go z drogą krajową pozwoli na pełne wykorzystanie jej funkcjonalności, a przede wszystkim zapewni lepszy dojazd do „krajówki” z kierunku Kielc i Katowic oraz do drogi wojewódzkiej (ul. Mrzygłodzka) w kierunku Myszkowa i Częstochowy.
Nowa droga pozwoli lepiej skomunikować tereny inwestycyjne oraz będzie kontynuacją budowy zachodniej obwodnicy miasta i przekieruje znaczną część ruchu tranzytowego poza centrum miasta. Ponadto inwestycja ma podnieść atrakcyjność Strefy Gospodarczej - dzięki temu potencjalnym przyszłym jak i tym obecnym inwestorom łatwiej będzie dojechać do swoich zakładów.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/