czwartek, 17 grudnia 2015

Co się dzieje z pawilonami w centrum?

Wielu mieszkańców szczególnie zastanawia ostatnio sytuacja pawilonów handlowych przy ulicy Sikorskiego. Od listopada nie widać tam już bowiem żadnej ekipy budowlanej - plac jest pusty, a budynki wyglądają na skończone. Przez to w ostatnim czasie powstało kilka teorii - plotek, dlaczego tak się dzieje. Jedna mówiła nawet o rzekomym postępowaniu prawnego nad przebiegiem przetargu oraz samej budowy.

Dodatkowo, zawiercian irytuje fakt, że obiekt wciąż otoczony jest czarnym, zniszczonym już ogrodzeniem. - Mogliby go już zdjąć w końcu, bardzo nieładnie to wygląda, nie podoba mi się - mówi zapytana na ulicy mieszkanka, Pani Halina.

Jak obecnie wygląda sytuacja? Zapytałem o to wiceprezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Zawiercie" - Jesteśmy w trakcie procedury odbioru inwestycji. Powinna ona zakończyć się w ciągu najbliższych dni. Jeśli chodzi o ogrodzenie, to usuniemy je jeszcze przed świętami tak aby całość dobrze wyglądała i aby udostępnić już przejście między wieżowcami a ulicą Sikorskiego. - zapewnia Ryszard Miszczyk. Pytany o zainteresowanie nowymi lokalami, odpowiada - Wszystkie lokale zostały sprzedane. To, kiedy pojawią się tutaj sklepy i inne punkty usługowe zależy już od ich właścicieli. - dodaje.

Mamy nadzieję, że spółdzielnia dotrzyma obietnicy i zdemontuje to ogrodzenie. Brzydko to wygląda i psuje wizerunek centrum miasta, szczególnie że jesteśmy w okresie przedświątecznym. Jak na razie dobrze prezentują się pawilony nocą, kiedy są podświetlane - warto rzucić okiem. Mieszkańcy, którzy interesują się sprawą pawilonów i czekają, kiedy pawilony będą już otwarte, muszą jeszcze trochę poczekać. Jak zapewnia wiceprezes, wszystko już jest na finiszu.


3 komentarze:

  1. wynajem kosztuje od 4.000 - 22.000. Nie wiem kto ustalał ceny na Zawiercie ale pomylił ulice Wiejską w Warszawie z Sikorskiego w Zawierciu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ceny ustalali między sobą właściciele lokali, ale rzeczywiście są one wysokie jak na standardy panujące w tym mieście. Dziwne, że tak długo trwają odbiory, znajomy, który interesował się jednym z lokali na górze (a propo, za 3 tyś zł/mies) wspominał, że w maju miało być wszystko oddane do użytku. Właściwie od kilku miesięcy nic się tam nie działo, łącznie z tym, że żadna firma nie zaczęła organizować się w żadnym z lokali, a nie trwa to przecież 2 tyg. O co więc chodzi?

    OdpowiedzUsuń
  3. :Biednego : pasażu nie umiemy uruchomić, a co dopiero mówić o Galerii Handlowej. Smutne to Zawiercie - obiecanki cacanki ani my Ślązacy, bo na prowincji, ani do woj. częstochowskiego bo za daleko też, ani perspektyw zatrudnienia w mieście, bo niby gdzie ? Zawiercie nadal wymiera ....smutne to. Obwodnicy, też nam nie koniecznie chcą wybudować bo nie mamy siły poparcia we władzy, ech. Ale pomimo wszystko kocham to miasto tu się urodziłem tu wychowałem po części tu wykształciłem i już tu zostanę.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/