środa, 11 listopada 2015

Obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

Przez cały dzień w Zawierciu odbywają się wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości. Rano ulicami miasta przejechał Jurajski Szwadron Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego. Następnie w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. O godzinie 11:00 rozpoczęły się uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości. Odśpiewano hymn i uczczono bohaterów walk o niepodległość. Potem przemówił Prezydent Witold Grim. Jak podkreślał samorządowiec, w tym roku wszyscy świętujemy wspólnie z "Solidarnością" i wszystkimi innymi grupami społecznymi. Na koniec delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem i wszyscy zgromadzeni odśpiewali "Rotę".

Dziś o godzinie 17:00 w sali widowiskowej MOK odbędzie się koncert "Człowieczy los" piosenek z repertuaru Anny German. Więcej: tutaj.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/