czwartek, 19 listopada 2015

Jak wygląda plan budżetu na 2016 rok?

Podczas ostatniego, wtorkowego posiedzenia Rady Gospodarczej miasta jednym z punktów obrad było zapoznanie się z projektem budżetu na 2016 rok. Jak przedstawia się kwestia wydatków na najbliższe 12 miesięcy?

Plany budżetowe miasta na przyszły rok  omówił skarbnik miasta Arkadiusz Ilski. Szacowane dochody wyniosą ok. 155.6 mln zł, natomiast zaplanowane wydatki ukształtują się na poziomie 155.5 mln zł. Nadwyżka między dochodami a wydatkami to około ponad 90 tysięcy i zostanie przeznaczona na dalszy wykup wyemitowanych obligacji. 


Na inwestycje w przyszłym roku przeznaczonych zostanie ponad 33 mln zł. Na oświatę miasto wyda 49 mln zł, wydatki na pomoc społeczną ukształtują się na poziomie 11 mln zł, na sport zaplanowano 4.7 mln zł, na kulturę przewidziano 3.8 mln zł, natomiast dla wsparcia fundacji i stowarzyszeń zaplanowano kwotę 750 tys. zł. 

Projekt uchwały budżetowej został przekazany radnym oraz Regionalnej Izbie Obrachunkowej. W najbliższym czasie nad najważniejszym dokumentem w mieście pracować będą radni, którzy prawdopodobnie w grudniu uchwalą budżet Zawiercia na 2016 r. 

Wszystkie te kwoty i wyliczenia to na razie jeszcze plany. O szczegółach będzie można mówić po uchwaleniu budżetu.

Artykuł sporządzono w oparciu o projekt budżetu na 2016 rok z BIP.

1 komentarz:

  1. A kiedy zacznie sie remont TAZ Zawiercir który miał sie rozpocząc 2015/2016 roku a tu cicho jak makiem zasiał !!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/