wtorek, 10 listopada 2015

II Zawierciańska Noc Muzeum (relacja)

10 listopada w Galerii Muzealnej Leszka Dutki odbyła się II Noc Muzeum pt. "Nasze zawierciańskie rararium". Zawiercianie podczas tego wydarzenia mogli obcować z kulturą i sztuką. Odbyły się liczne występy i recitale. Co najważniejsze, podziwiać można było obrazy i całą twórczość Leszka Dutki. Ponadto w pracowni Galerii zorganizowano warsztaty rzeźbienia w szkle. W trakcie uroczystości podpisano umowę o współpracy z Akademią Jana Długosza w Częstochowie. Wydarzenie było okazją do przypomnienia o wielkim artyście, wyżej wspomnianym Leszku Dutce ale i do zaprezentowania innych, utalentowanych i wartościowych artystów z Zawiercia. 

Frekwencja była bardzo wysoka - do Galerii przybyło wielu zawiercian. Można było słyszeć pozytywne komentarze zarówno o całym wydarzeniu jak i o Galerii. 


1 komentarz:

  1. Przepiękna uroczystość, kapitalna oprawa i wzorowa organizacja. Zawiercie ma powód do dumy!

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/