poniedziałek, 26 października 2015

Park przemysłowy w SAG "rozkręca" swoją działalność

Agencja Rozwoju Zawiercia, która działa w Zawierciańskim Parku Przemysłowo Technologicznym coraz dynamiczniej się rozwija. Nowa jednostka istnieje zaledwie od trzech miesięcy, a widać już pierwsze efekty pracy. 

W ostatnim czasie w parku przemysłowym odbyło się kilka konferencji i spotkań, zorganizowano też dni otwarte funduszy europejskich. Takie inicjatywy mają na celu zarówno promować biznesową markę Zawiercia ale pogłębiać współpracę z przedsiębiorcami. Do zadań Parku należy też obsługa inwestorów i zajmowanie się strefą i związanymi z nią sprawami. Taką też główną misję ma zapisaną w statucie ARZ. 

Jeśli chodzi o działki inwestycyjne, to tutaj również dokonano zmian. Podzielono jedną dużą działkę między ul. Inwestycyjną a ul. Technologiczną na siedem mniejszych. To dobry krok, ponieważ w naszym mieście jest większa szansa na kilku mniejszych inwestorów niż na jednego dużego. Dziś też ogłoszono zamówienie na BIP Urzędu Miejskiego na wykonanie projektu drogi dojazdowej do ww działek. Ponadto, kolejne osiem działek zostało zgłoszone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej co być może bardziej zachęci inwestorów. Według nieoficjalnych informacji, włączone mają zostać już w przyszłym roku. Co więcej, na 2016 rok planowana jest budowa III odcinka tzw. zachodniej obwodnicy miasta, która połączy ul. Podmiejską z ul. Wojska Polskiego. 

Podsumowując - te wszystkie wyżej wymienione działania to wstęp do tego, by w Strefie Aktywności Gospodarczej zaczęło się więcej dziać. Na wszystko trzeba czasu, a trzeba brać pod uwagę że Zawiercie nie jest aż tak znaczącym i atrakcyjnym miastem, gdzie może pojawić się dużo inwestorów. Dlatego każda nowa informacja o potencjalnych nowych firmach cieszy bo w Zawierciu każde miejsce pracy jest "na wagę złota".

Więcej informacji: www.park.zawiercie.eu

fot. Agencja Rozwoju Zawiercia/UM

1 komentarz:

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/