poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Zmienia się krajobraz na Starym Rynku

Jakiś czas temu Magda Gessler w swoim programie ukazała Zawiercie w bardzo złym świetle. Dlaczego? Bo pokazała nasze miasto z tej nieciekawej strony. Zaprezentowała ulicę Apteczną, czyli krajobraz szaro-burych kamienic. Kilka miesięcy później, podczas wejścia na żywo programu Dzień Dobry TVN Dorota Gardias zapowiadała pogodę na tle tych samych, szarych kamienic na Starym Rynku. Po obydwu tych materiałach mieszkańcy Zawiercia nie byli zadowoleni, że ich miasto pokazywane jest z takiej perspektywy. Owszem, może i częściowo była to wina realizatorów, bo przecież mogli pokazać Zawiercie z lepszej strony. (w przypadku programu z Dorotą Gardias nie dało się inaczej, więc może lepiej było nie pokazywać w ogóle?) Ale fakt jest faktem, że gdyby kamienice były chociaż pomalowane, już byłoby lepiej. Niestety najpierw cała Polska musiała zobaczyć szaro-bure Zawiercie, żeby coś się zmieniło. Bo być może to właśnie te dwa wydarzenia spowodowały, że nasze władze wzięły się do roboty. Ostatnio wdrażany jest nowy projekt pod nazwą "Zawiercie łapie oddech". To projekt zakładający termomodernizację trzech budynków na Starym Rynku. Korzyścią płynącą dzięki niemu jest nie tylko zmiana wizerunku kamienic ale i poprawa jakości powietrza poprzez wyremontowanie sieci ciepłowniczej i zamontowanie kolektorów, co w końcu prowadzi do ograniczenia energii i zmniejszenia emisji CO2. Pieniądze na dofinansowanie tego projektu pochodzą z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczególnie jednak cieszy to, że teraz budynki na Starym Rynku wreszcie nie będą odstraszać swoim wyglądem. Oby więcej takich projektów i inwestycji. Wizerunek miasta w dzisiejszych czasach to przecież jedna z ważniejszych rzeczy.

3 komentarze:

 1. A gdzie mamy ciekawa stronę w Zawierciu ktokolwiek przyjedzie do Zawiercia to jest pytanie czy cokolwiek u was w Zawierciu jest remontowane kamienice są w opłakanym stanie wstyd się przyznać gdzie się mieszka .Osiedle TAZ miało być remontowane i nic się nie dzieje a pieniądze z UNI na pewno dostali . Jest jeden brud i nic więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od tego w jaki sposób patrzymy. To jest pozytywny portal i dlatego tutaj staram się pokazywać te pozytywne strony naszego miasta, nie w imieniu władz, ale w imieniu swoim, czyli po prostu mieszkańca. Zapraszam Panią na spacer i życzę odrobinę pozytywizmu :-)

   Usuń
 2. A jeszcze jedno nie ma się czym chwali dwoma kamienicami !!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/