niedziela, 30 sierpnia 2015

Jurajskie Regionalia - coroczny festyn w Podlesicach

Wczoraj popołudniu w Podlesicach na terenie Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego odbył się coroczny festyn promujący jurajskie tradycje. Organizatorzy przewidzieli bardzo ciekawe i różnorodne atrakcje. Odbył się między innymi pokaz strzyżenia owiec, warsztaty rękodzieła dla dzieci, można było przejechać się bryczką a dzieci mogły pobawić się na dmuchanych zamkach. Całą imprezę uświetniały występy zespołów: Kapela Jurajska i Folky Band.  

- W tym roku jest to już siódma edycja imprezy. Pomysł na organizację tego wydarzenia powstał przy okazji budowy ośrodka edukacyjnego, w którym właśnie się znajdujemy. Kiedy zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej zamierzył wybudowanie CDPiK, zakładał w tym projekcie, że ten budynek będzie spełniał funkcję regionalnego muzeum. Dlatego przy zadaniach związanych z ochroną środowiska i ekologią, musiała być też promocja. Wtedy wymyślono, by organizować coroczny festyn. Kontynuujemy to dalej, bo cieszy się to dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. - opowiada Jacek Panek, prezes TMZZ.

Oprócz atrakcji przygotowanych na ten festyn, Regionalia to też okazja do zwiedzenia jurajskich zakątków. W odległości kilkuset metrów znajduje się przecież Rezerwat Przyrody "Góra Zborów" i Jaskinia Głęboka. Takie wydarzenie to z pewnością wielkie przedsięwzięcie dla lokalnej społeczności Podlesic i okolic, ale i fajna i ciekawa sprawa dla mieszkańców całej Jury.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/