piątek, 17 lipca 2015

Urząd Pracy już niedługo zmieni lokalizację

Od kilku miesięcy trwa remont budynku przy ulicy Parkowej 2, gdzie mieści się Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna i ZNP. Spowodowane jest to planowaną przeprowadzką Powiatowego Urzędu Pracy, który już niedługo zmieni swoją lokalizację i ze Starego Rynku przeniesie się właśnie tutaj.

Obecnie trwają prace wykończeniowe. Remontowane jest wnętrze obiektu, które diametralnie się zmieni. Budynek doczekał się gruntownej przebudowy, zaadaptowano pomieszczenia na czterech kondygnacjach (w tym piwnicy). Na parterze znajdować będzie się m.in. rejestracja, pomieszczenia ewidencji oraz archiwum. Pierwsze piętro przeznaczono na pomieszczenia biurowo-administracyjne. Sprawy z zakresu dotacji, doposażenia miejsc pracy, staży, pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego, biura projektów, szkoleń, OHP, i programu rynku pracy rozwiązywane będą na drugim piętrze.

- Przeprowadzka urzędu zaplanowana jest na sierpień, w nowej siedzibie urząd powinien zacząć pracę od 1 września. - mówi dla portalu Iwona Kuźniak ze Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

Przeniesienie PUP to z pewnością duże ułatwienie dla petentów, ponieważ dotychczasowa siedziba urzędu była delikatnie mówiąc zaniedbana i nie spełniała swojej funkcji. Dzięki temu urząd w nowej siedzibie będzie funkcjonalny i dogodny dla mieszkańców.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/