środa, 1 lipca 2015

Uroczysta sesja rady miejskiej i parada

1 lipca mieszkańcy uczcili setną rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu. Uroczystości rozpoczęła parada sztandarów ulicą Leśną z Urzędu pod Miejski Ośrodek Kultury. Następnie uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć pokaz jazdy konnej w niezwykłej choreografii. Potem wszyscy przeszli na salę widowiskową MOKu, gdzie zaprezentowano fragment inscenizacji posiedzenia rady miejskiej z 1915 roku i "Fanfary dla Zawiercia", czyli nowy utwór dedykowany naszemu miastu. Po tym rozpoczęła się uroczysta sesja rady miejskiej. Była to też okazja do wręczenia pamiątkowych statuetek dla zasłużonych mieszkańców i do złożenia życzeń wszystkim przybyłym z okazji 100 lecia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/