poniedziałek, 27 lipca 2015

Muzeum jednak przy Leśnej?

Jednym z przedsięwzięć, które władze miasta chcą zrealizować z okazji Roku Stulecia Zawiercia jest utworzenie muzeum, które byłoby poświęcone naszemu miastu. Na początku taki obiekt miał powstać przy ulicy Kościuszki w budynku dawnej łaźni miejskiej. Tymczasem plany się nieco zmieniły i wszystko wskazuje na to, że muzeum będzie miało miejsce w dawnej willi Ernesta Erbe przy ulicy Leśnej, gdzie obecnie mieści się galeria muzealna Leszka Dutki. Dlaczego tutaj a nie na Kościuszki? Ponieważ w pałacyku Erbego jest więcej miejsca zarówno na ekspozycję jak i na przechowywanie eksponatów.

- Wyraziliśmy chęć nabycia tej willi wraz z terenem przyległym. Ostateczna cena ewentualnego zakupu nie została jeszcze ustalona. Przy udziale radnych i pracowników urzędu prowadzimy rozmowy z właścicielem obiektu, czyli z zawierciańską Odlewnią Żeliwa. Ostateczna cena nie została jeszcze ustalona, a radni wyszli z propozycją, by wartość obiektu została wyceniona przez rzeczoznawcę. Gdy poznamy efekt pracy rzeczoznawcy wówczas będziemy rozważać kolejne kroki. Ta decyzja zapadnie przy udziale radnych Rady Miejskiej w Zawierciu. - mówi Łukasz Czop, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Dzięki temu miasto może zyskać nowe miejsce poświęcone historii, będzie też kolejnym z niewielu punktów kulturalnych na mapie miasta. Warto dodać, że jeśli miasto ostatecznie kupi willę i działkę, to Zawiercie zyska spore miejsce w centrum, które będzie można zagospodarować w dowolny sposób.fot. vtour.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/