środa, 17 czerwca 2015

Otworzono wystawę poświęconą historii zawierciańskiego sportu

W Urzędzie Miejskim otworzono wczoraj, 16 czerwca, wystawę poświęconą historii zawierciańskiego sportu. 
Składają się na nią m.in pamiątki, fotografie, medale i trofea zawierciańskich klubów. Podziwiać można również wiele dyplomów, które przyznawane były wybitnym sportowcom pochodzącym z Zawiercia. Szczególnym punktem wystawy jest wielki ring wraz ze zdjęciami i wspominkami odnoszącymi się do znanego, zawierciańskiego boksera Władysława Jędrzejewskiego. 
W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele władz miasta, organizacji pozarządowych, radni oraz sympatycy klubów i działacze sportowi z Zawiercia.
Wystawa będzie dostępna dla mieszkańców do 15 września. Podczas spotkania prezydent Witold Grim podkreślał, że prowadzone są starania o utworzenie muzeum naszego miasta i jeśli takie powstanie, wystawa ta będzie miała miejsce właśnie tam.
Partnerem akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego.

1 komentarz:

  1. maja czym się chwalić czemu teraz się nie chwalą jak zgnoili w Zawierciu sport i obiekty

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/