czwartek, 14 maja 2015

W Zawierciu powstanie Młodzieżowa Rada Miasta

W naszym mieście planowane jest powstanie Młodzieżowej Rady Miasta. Wszystko wskazuje na to, że jednostka ta może zacząć działać jeszcze w tym roku.
Od dziś prowadzone są konsultacje społeczne w tej sprawie. Każdy mieszkaniec może wyrazić swoją opinię poprzez internetową platformę konsultacji: LINK. Przygotowano już również projekt uchwały. Prawdopodobnie decyzja dotycząca utworzenia takiej jednostki zostanie podjęta na najbliższym, lub następnym posiedzeniu Rady Miejskiej. 

Według sporządzonego projektu Statutu Rady, członkowie mieliby być wybierani spośród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kadencja Rady trwałaby 2 lata. 
Do działań Młodzieżowej Rady należałoby między współpraca z Radą Miasta, współpraca z organizacjami młodzieżowymi oraz inicjowanie wydarzeń kulturalnych, sportowych i naukowych w mieście.

W wielu polskich miastach istnieją Młodzieżowe Rady. Cieszą się tam dużą popularnością, a dzięki nim młodzież może aktywnie brać udział w życiu miasta, a także zdobyć cenne doświadczenie.
Sprawdźcie tutaj szczegóły, czyli m.in projekt Statutu.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/