poniedziałek, 4 maja 2015

Projekt "Muzyczne Zawiercie" rusza również w tym roku!

W tym roku planowany jest trzeci sezon projektu "Muzyczne Zawiercie". To idea organizacji koncertów przy fontannie na Placu Jana Pawła II. 
 
Akcję rozkręca grupa młodych ludzi z Zawiercia, którzy chcą coś zmienić w swoim otoczeniu i pobudzić nasze miasto do życia. Od dwóch lat w centrum miasta organizowane są koncerty plenerowe podczas których występują zespoły i artyści z pogranicza różnych gatunków muzycznych. Często są to lokalni artyści. Koncerty odbywają się w wakacyjne, piątkowe wieczory przy fontannie. Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Ponadto, zawsze koncerty poprzedza "Muzylandia". To projekt skierowany do najmłodszych mieszkańców Zawiercia. Podczas wydarzenia urządzane są różne zabawy dla dzieci, między innymi zajęcia taneczne, malowanie twarzy i wspólne kolorowanie chodnika. Oprócz tego, teraz uruchamiany jest kolejny projekt pod nazwą "Street Events". To pomysł na uliczne happeningi, teatr uliczny itp.

Głównym zamysłem akcji jest aktywizacja młodych ludzi z Zawiercia. Organizatorzy zachęcają do wolontariatu. To z pewnością szansa na zdobycie doświadczenia, a także na fajne spędzenie czasu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/