niedziela, 8 marca 2015

Zawierciańskie schronisko działa prężnie

W styczniu br. w Zawierciu przy ulicy Podmiejskiej powstało schronisko dla zwierząt. 
Cały obiekt jest dobrze przygotowany dla milusińskich. Posiada pomieszczenia gospodarcze, kuchnię oraz biura. Na terenie schroniska znajduje się kilkadziesiąt kojców specjalnie przystosowanych dla zwierząt. 

Do schroniska często trafiają zagubione zwierzaki, które po czasie wracają do właścicieli. Bardzo przyczynia się do tego  portal społecznościowy Facebook. Setki ludzi udostępnia ogłoszenia i dzięki temu psiaki lub koty powracają do domu. Schronisko spełnia więc swoją misję - zguby się odnajdują, a na te zwierzęta, które mają mniej szczęścia, czeka fachowa opieka. Jeśli np. zwierzę jest chore, pomoże mu weterynarz.

Schronisku bardzo pomagają wolontariusze. Często organizują zbiórki potrzebnych rzeczy, oraz pieniędzy. Wynik ostatniej zbiórki pieniędzy, o której informowałem, wyniósł 447 złotych.
Co tydzień, urządzana jest tzw. "wolo-niedziela". W tym dniu wolontariusze przychodzą wyprowadzić zwierzęta na spacer, pobawić się. Zawsze do schroniska przybywają tłumy młodych ludzi.
Podsumowując, schronisko działa prężnie. Spełnia swoją misję, zwierzęta czują się dobrze. Wolontariusze bardzo w tym pomagają, miło patrzeć, jak młodzież garnie się do pomocy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/