sobota, 14 marca 2015

Licealiści tworzą grę komputerową o Zawierciu!

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego tworzą wyjątkowy projekt - pierwszą grę komputerową o naszym mieście! Licealiści biorą udział w olimpiadzie "Zwolnieni z teorii".
Projekt "Zwolnieni z teorii" polega na praktycznej grze zespołowej, gdzie zadaniem jest wykonanie prawdziwego projektu społecznego. Do tej ogólnopolskiej akcji dołączyli się młodzi ludzie z Zawiercia. W ramach tego tworzą razem grę komputerową pod nazwą "Retroza".
- Projekt o tej tajemniczej, nic nie mówiącej nazwie ma na celu upowszechnić wiedzę o regionie naszego miasta, Zawiercia, w bardzo atrakcyjnym i przyjemnym wydaniu jakiego jeszcze nie było. - Tak przedstawiają swój produkt twórcy.
Jak podkreślają, poprzez grę chcą dotrzeć przede wszystkim do młodych ludzi z Zawiercia, by poznali swoje miasto oraz jego historię.
- Produkt końcowy skierowany jest głownie do szkół podstawowych i gimnazjów. Ma na celu sprawić by w przyszłości to Oni przekazali tą wiedzę dalej, a wspaniała historia tego miejsca była wciąż żywa! - Zapowiadają licealiści. 
Grę tworzą uczniowie pierwszej klasy I LO im. S. Żeromskiego: Paweł Stolecki, Mateusz Pantak, Michał Grychtal, Daniel Drabek oraz Igor Sochacki. Grupa przygotowuje projekt pod opieką mgr Grażyny Zawały, nauczycielki historii.
Premiera gry w wersji "alpha" zaplanowana jest na 31 marca br. Trzymamy kciuki!  

ZOBACZCIE FAN PAGE PROJEKTU


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/