środa, 4 lutego 2015

Nowy album fotograficzny o starych dziejach miasta

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej zaprasza do zakupu świeżo wydanego, nowego albumu fotograficznego pod nazwą "Dawne Zawiercie". W publikacji, wydanej z okazji 100 lecia miasta, znajduje się ponad 400 fotografii pokazujących prawie całą historię Zawiercia.
- Album zabiera nas w sentymentalną podróż od momentu pierwszych inwestycji, dzięki którym możliwe było powstanie i rozwój Zawiercia jako ośrodka miejskiego w czasach rewolucji przemysłowej i zaboru rosyjskiego. Następnie przez okres I wojny światowej wędrujemy do momentu odzyskania niepodległości i nastania II Rzeczypospolitej. Później przenosimy się w tragiczne czasy okupacji hitlerowskiej. Kolejna część ukazuje okres PRL, gdy powstało wiele obiektów pełniących do dzisiaj ważną rolę w życiu miasta. - tak opisuje album Towarzystwo.

Co może jedynie nie ucieszyć wszystkich, to cena albumu. Można go nabyć w cenie 70 złotych w siedzibie TMZZ, w budynku MOKu. Cena nie jest mała, ale dla miłośników historii naszego miasta jest to z pewnością nie lada gratka.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/