poniedziałek, 12 stycznia 2015

W Zawierciu powstało schronisko dla zwierząt

Temat powstania schroniska dla zwierząt w naszym mieście to bez wątpienia temat, który wywołuje sporo kontrowersji. O konieczności powstania takiego obiektu mówi się już od kilku lat. I właśnie w ostatnim czasie w tej sprawie nastąpił zwrot. Przy ulicy Podmiejskiej, w pobliżu wysypiska śmieci powstało prywatne Schronisko dla Zwierząt. Uchwałę ws. przekazania działki prywatnemu inwestorowi podjęli zawierciański radni w 2013 roku. Teraz już cała sprawa się zakończyła.

Obiekt posiada biura i pomieszczenia gospodarcze a także kuchnię. Na terenie schroniska znajduje się kilkadziesiąt kojców specjalnie przystosowanych dla zwierząt. 
Schronisko powstało kilka dni temu. Obecnie powoli się "rozkręca". Wiadomo, że już wkrótce rozpocznie się nabór wolontariuszy chętnych do pomocy.

fot. FanPage Schroniska na Facebook'u

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/