wtorek, 6 stycznia 2015

Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli

Śpiewy, okrzyki i radosna atmosfera towarzyszyły Orszakowi Trzech Króli, który przeszedł dziś ulicami Zawiercia. Zbiórka uczestników miała miejsce pod Urzędem Miejskim. Następnie ulicami Leśną, Sienkiewicza i Senatorską pochód przeszedł do Kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Kijowskiej. Na czele jechała karoca, dalej szli aniołowie i trzej królowie. Byli też przedstawiciele polskiej szlachty. W trakcie marszu śpiewano kolędy, takie jak np. "Mędrcy świata, monarchowie".
Wydarzenie zgromadziło wiele osób. W orszaku wzięło udział kilkaset mieszkańców naszego miasta. Orszak Trzech Króli organizowany jest w Zawierciu co rok, teraz był to już piąty raz.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/