poniedziałek, 1 grudnia 2014

Sylwester w Zawierciu - kiepska zabawa pod gołym niebem?

OPINIA

Już za niecały miesiąc żegnać będziemy rok 2014 i witać nowy rok 2015. Jest kilka możliwości jak spędzić sylwestrową noc. Niestety, wygląda na to, że jedyną opcją świętowania nowego roku w naszym mieście pod gołym niebem jest coroczna "dyskoteka".


Właściwie trudno to nazwać dyskoteką. Pod MOKiem puszczana jest muzyka z głośników i ot, cała dyskoteka. Zwykle nie ma zbyt wielu amatorów do zabawy. Bawi się może kilka osób. W tym roku szykuje się nam powtórka z ostatnich lat. Szkoda, że organizatorzy sylwestrowej nocy w Zawierciu nie pomyśleli i nie wykazali się odrobiną inwencji twórczej. Przecież można by to urządzić zupełnie inaczej. Nie mówię tu już nawet o zapraszaniu znanych gwiazd, bo wiadomo, że to kosztuje. Ale na przykład można by zaprosić na scenę za niewielkie pieniądze artystów z okolic, którzy mieliby zapewne chęć pokazania się i zabawiania zawierciańskiej publiczności. Mówię tu o zespołach rockowych, disco-polowych i nie tylko, a takich w okolicy Zawiercia jest sporo. Od razu cała impreza miałaby całkowicie inny charakter; byłoby żywiej, fajniej i radośniej, aniżeli drętwa "dyskoteka".
Pozostaje nam mieć nadzieję, że może w przyszłości coś zmieni się w kwestii sylwestra w Zawierciu.7 komentarzy:

 1. Całkowicie zgadzam się. W tym roku właśnie mam zamiar wybrac sie tam bo niestety nie mam innego wyjścia :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem lepszym miejscem na sylwestra byłby stadion Warty Zawiercie. Terenu jest mnóstwo, żeby wprowadzić różne rozrywki i na pewno byłoby bardziej widowiskowo niż na parkingu pod MOK-iem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejsce to nie problem, pozostaje kwestia tych rozrywek. Bo jeśli byłoby fajnie, to czemu nie zrobić tego na stadionie. Ale jeśli i tak jest nudno to co z tego że ta "dyskoteka" będzie w innym miejscu?

   Usuń
  2. Dodam jeszcze, że nasz obecny/przyszły (nie wiem czy już po przysiędze) zorganizuje to lepiej niż obecnie, bo ma ogromne doświadczenie z organizacji imprez... stadion też został przez niego przetestowany jako miejsce do koncertów.

   Usuń
  3. Pieniądze nie biorą się z nieba! Zawiercie to nie jest Warszawa! Może mamy nie fajnego sylwestra, ale za to w dni Zawiercia czy WOŚP wszyscy dobrze się bawią. Na dniach Zawiercia są dwie sceny ( a to drogo kosztuje), wesołe miasteczka, znane (bardzo) gwiazdy przyjeżdżają itp.... Nie było ani jednego dnia wśród tych imprez, kiedy nie wystrzelono fajerwerków. Może sylwester jest źle wykonany, ale jednak to Dni Zawiercia czy WOŚP są doskonałe!

   Usuń
 3. Bo wy myślicie że pieniądze biorą się z nieba. Może sylwester w Zawierciu nie jest doskonały jak w Krakowie lub Częstochowie, ale za to Dni Zawiercia czy WOŚP są fajnie zrobione. I jest wesołe miasteczko, gwiazdy przyjeżdżają, na dniach Zawiercia są dwie sceny koncertowe( a to duży koszt), fajerwerki itp..... Ale najważniejsze jest to że dobrze się w tych dniach bawimy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba mamy rok 2017 albo jestem do tyłu?

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/