poniedziałek, 8 grudnia 2014

Chcą zintegrować mieszkańców

We wrześniu w Internecie powstała nowa inicjatywa. To pomysł na zintegrowanie mieszkańców Zawiercia. Inicjatorkami projektu "Akcja - Integracja", bo o tym tu mowa, są dwie młode kobiety pochodzące z naszego miasta.
W ramach tego, inicjatorki akcji mają zamiar zorganizować kilka wydarzeń, które zaktywizują lokalną społeczność. Do tej pory udało się już przeprowadzić naprawdę fajne akcje, takie jak na przykład zajęcia plastyczne w Domu Dziecka czy zbiórka książek dla dzieci ze wspomnianego ośrodka pomocy. Wymieniając należy też wyróżnić spontaniczną akcję zorganizowaną z okazji "Dnia Kredki".

- Pomysł na ten projekt zrodził się w naszej głowie we wrześniu. Jestem szczęśliwą mamą, która sprawdza się w tej roli, a dzięki temu w sercu narosła potrzeba pomocy innym. Na początku poszukiwałyśmy miejsca dla naszych pomysłów w już istniejących stowarzyszeniach jednakże niestety się zawiodłyśmy. Z głowami pełnymi pomysłów otworzyłyśmy stronę na facebook'u pn. "Akcja - Integracja". Podczas rozmów ze znajomymi okazało się ze wielu z nich jest chętnych wspierać nas w realizacji kolejnych projektów i tak dzięki wsparciu jednego z nich mogłyśmy rozpocząć naszą działalność" - mówi dla OtoZawiercie.pl Joanna Staśko, jedna z inicjatorek "Akcji - Integracji".

Mieszkanki Zawiercia mają wiele pomysłów, część z nich jest już w fazie realizacji, część jest fazie  planowania.

- Działałam już kilka lat jako wolontariuszka w MOPSie, ale pragnęłam zrobić większe projekty. Dlatego planów jest wiele, ale nasze najbliższe działania to m.in przekazanie zebranych książek w wielkiej zbiórce oraz przeprowadzenie zajęć z dogoterapeutą, Panią Katarzyną Wyszyńską w Domu Dziecka. Ponadto w zimę będziemy dokarmiać ptaki oraz będziemy organizować warsztaty plastyczne w Domu Dziecka. - dodaje Klaudia Kułach, współinicjatorka projektu.

Zobaczcie więcej:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/