czwartek, 6 listopada 2014

Muzeum Miasta Zawiercie i Galeria Leszka Dutki!

W najbliższy poniedziałek, 10 listopada, o godzinie 18:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Czasowej Ekspozycji Dzieł Sztuki Leszka Dutki w Galerii Muzealnej Leszka Dutki. Wydarzenie to inauguruje tegoroczne obchody Święta Niepodległości i daje początek corocznej Zawierciańskiej „Nocy Muzeum”.
Z okazji jubileuszu 100 - lecia miasta Zawiercie przypadającego w 2015 r. planowane jest powstanie „dzieł stulecia” – trwałych pamiątek wydarzeń, będących aktem oddania naszemu miastu oraz manifestem dumy i patriotyzmu lokalnego Zawiercian. Jednym z tych dzieł będzie Muzeum Miasta Zawiercie, którego część stanowić będzie Galeria Muzealna Leszka Dutki, która będzie mieścić się w pałacyku Erbego przy ul. Leśnej.

Ekspozycje w galerii będą zmieniane, m.in na 100 lecie Zawiercia przed 1 lipca 2015 r. oraz na II Zawierciańską Noc Muzeum (10 listopada 2015 r.).
Galeria Muzealna Leszka Dutki czynna będzie dla zwiedzających: od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 12.00 oraz 15.00 – 17.00 oraz w każdą sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 13.00 oraz 17.00 – 19.00.
Pierwsza Zawierciańska Noc Muzeum odbędzie się 10 listopada br. w godz. 18:00 – 24:00.

Obecnie trwają też prace nad wykonaniem dokumentacji projektowej do zadania pn.: „Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku Dawnej Łaźni na budynek muzeum w Zawierciu przy ul. Bohaterów Westerplatte 2". To właśnie tam będzie mieściło się Muzeum Miasta Zawiercia!
fot. spacerpozawierciu.pl

 wizualizacja Muzeum Miasta Zawiercia

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/