poniedziałek, 24 listopada 2014

W "Żeromskim" organizują noce filmowe

Co roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego organizowana jest noc filmowa "Żeromfilm". To ciekawa inicjatywa promowania kultury filmowej wśród młodzieży.
Podczas wydarzenia uczniowie liceum mogą obejrzeć warte uwagi produkcje kina niezależnego. Od początku istnienia nocy filmowej cieszy się ona dużą popularnością wśród licealistów. W tym roku odbędzie się już piąta edycja imprezy. Dyrekcja, nauczyciele i samorząd szkolny serdecznie zapraszają wszystkich uczniów.
- Będzie można obejrzeć nieco nowsze dzieła filmowe. Produkcje młodych twórców, opowiadające o problemach młodych, o ludzkich pasjach i dziwnych kolejach losu. Chcemy również pokazać, w jaki interesujący, malowniczy, czasami kontrowersyjny sposób realizować można klipy muzyczne, które niewątpliwe stały się jednym z gatunków sztuki filmowej. Po raz pierwszy podczas tej imprezy zaprezentujemy filmy absolwentów i uczniów naszego liceum. Będzie również okazja bliżej ich poznać. - mówi nauczycielka I LO w Zawierciu, Joanna Sierka. - Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej filmowej nocy w „Żeromie”! - dodaje.
Piąta noc filmowa "Żerofilm" odbędzie się 28 listopada 2014. 
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/