wtorek, 4 listopada 2014

11 listopada 2015 - obchody w Zawierciu

Mówi się, że to najważniejsze święto państwowe w historii Polski. Święto Niepodległości już za kilka dni!
W miastach w całej Polsce organizowane są obchody tego wyjątkowego święta; również i w Zawierciu.

O godzinie 9:15 spod MOKu wyruszy Jurajski Szwadron Kawalerii im. Jana III Sobieskiego w barwach 20 Pułku Ułanów. Przejedzie ulicami Sienkiewicza, Kościuszki, 3 Maja, Sikorskiego, Daszyńskiego, Cmentarną.
O godzinie 10:00 odbędą się oficjalne uroczystości przy Pomniku Niepodległości. W programie m.in składanie kwiatów, modlitwa w intencji Ojczyzny oraz Poległych Żołnierzy, "Rota" w wykonaniu Orkiestry CMC oraz Apel Poległych.
O godzinie 11:00 w bazylice odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzn.

O godzinie 14:00 na hali sportowej OSiR I przy ulicy Moniuszki 10 odbędzie się Amatorski Turniej Siatkówki. Wcześniej należy się zapisać w biurze OSiR lub przez maila: siatkowka.osir.zawiercie@gmail.com.
O godzinie 17:00 odbędzie się uroczystość pn. "W imię pamięci – Legionistom Zawiercia i Powiatu Zawierciańskiego". Na skwerze przy fontannie na Żabkach odsłonięty zostanie pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Ponadto do tego wszystkiego należy dodać imprezę towarzyszącą - Zaduszki Jazzowe w klubie Novum. Jazzowe piosenki wykona zespół Avengers Trio. Koncert odbędzie się w dniu 7 listopada o godzinie 20:00.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/