sobota, 11 października 2014

Spore zmiany na Żabkach

Szykują się spore zmiany w dzielnicy Żabki. Na początku przyszłego roku Powiatowy Urząd Pracy w Zawierciu zmieni swoją lokalizację. Petenci będą obsługiwani w budynku przy ulicy Parkowej 2. To jednak nie wszystko.
O przeniesieniu Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu mówiło się już od dawna. Obecnie trwają już prace. Wnętrze obiektu diametralnie się zmieni. Budynek doczeka się gruntownej przebudowy i adaptacji pomieszczeń na czterech kondygnacjach (w tym piwnicy). Na parterze znajdować będzie się m.in. rejestracja, pomieszczenia ewidencji oraz archiwum. Pierwsze piętro przeznaczono na pomieszczenia biurowo-administracyjne. Sprawy z zakresu dotacji, doposażenia miejsc pracy, staży, pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego, biura projektów, szkoleń, OHP, i programu rynku pracy rozwiązywane będą na drugim piętrze. Urząd oficjalnie przeniesie się na ulicę Parkową na początku 2015 roku.
Przeniesienie PUP zwiększy jednak ruch na Żabkach. Już teraz trudno jest zaparkować w okolicy "ryneczku" i ronda. Dlatego też równocześnie z "przeprowadzką" urzędu pracy trwa realizacja zadania pn. "Budowa parkingu przy ulicy Broniewskiego". W ramach tego powstaną nowe 34 miejsca parkingowe wzdłuż Broniewskiego. Budowa parkingu rozpoczęła się kilka dni temu i trwać będzie trwać jeszcze przez najbliższe tygodnie. Ponadto bezpośrednio przy budynku byłego internatu również ma zwiększyć się liczba miejsc parkingowych w ramach przeniesienia PUP.


2 komentarze:

  1. Parking potrzebny ale czy musieli wyciąć wszystkie drzewa i zrobić betonowa pustynie

    OdpowiedzUsuń
  2. A latarnie uliczne to mogli wymienić...

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/