środa, 22 października 2014

300 komputerów dla mieszkańców - trwa realizacja projektu

W ostatnim czasie Urząd Miejski w Zawierciu realizuje projekt pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Zawiercie”. W ramach projektu rozdane zostanie 300 komputerów dla osób wykluczonych cyfrowo. Dziś odbyło się pierwsze szkolenie z zakresu obsługi komputera.
W pierwszej połowie tego roku trwał nabór wniosków o komputery z Internetem. Osoby musiały zakwalifikować się projektu. Wpływały na to określone kryteria. Mieszkańcy, którzy zakwalifikowali się otrzymają wsparcie w postaci zestawu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz zapewnienia dostawy Internetu na okres 5 lat. W ramach projektu wybudowane zostanie również 39,5 km sieci szerokopasmowej na terenie miasta.
Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyło się pierwsze szkolenie dla uczestników projektu. Podczas spotkania poruszono temat wykluczenia cyfrowego, a także wprowadzono uczestników w temat obsługi komputera. Na szkoleniu obecni byli przedstawiciele władz miasta. Do końca realizacji projektu planuje się zorganizowanie jeszcze kilka takich spotkań.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/