sobota, 27 września 2014

"Zerwijmy łańcuchy" - happening na fontannie

Jutro, 15 września na fontannie miejskiej w Zawierciu zorganizowana zostanie nietypowa akcja pod nazwą "Zerwijmy łańcuchy". O co tu chodzi?
"Zerwijmy łańcuchy" to ogólnopolska akcja przeciwko wiązaniu psów na stałe na łańcuchach. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na na poważny problem jakim jest trzymanie psów na uwięzi przez całe ich życie. Do akcji dołączyła się również zawierciańska grupa Fundacji Viva!. 

- W tym roku postanowiliśmy dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Zerwijmy łańcuchy". Udało nam się zmobilizować do działania naprawdę wiele młodych, chętnych i zaangażowanych w walkę o prawa zwierząt ludzi. Mamy nadzieję, że zawiercianie przyłączą się do nas i razem zrobimy coś naprawdę dobrego. - mówi dla OtoZawiercie.pl Joanna Osys, koordynator akcji. - "Zerwijmy łańcuchy" to nasza pierwsza uliczna akcja ale na pewno nie ostatnia. - dodaje.
Organizatorzy akcji w Zawierciu zapowiadają szereg atrakcji. - Będzie można się "przykuć do budy", zjeść coś wegańskiego, porozmawiać z psim behawiorystą. Będzie też wiele innych niespodzianek - zapowiadają organizatorzy. 

Start happeningu w Zawierciu zaplanowany jest na godzinę 15:00. Co sądzicie o takiej akcji? Czy takie akcje są potrzebne? Komentujcie!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/