czwartek, 25 września 2014

Szukają Legionistów Józefa Piłsudskiego z Zawiercia i okolic

Urząd Miejski w Zawierciu zwraca się z apelem do mieszkańców miasta i powiatu zawierciańskiego o przekazywanie nazwisk Legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości naszego kraju. Tak uzupełniona lista Legionistów zostanie zapisana na postumencie rzeźby Marszałka Piłsudskiego, która stanie w naszym mieście w Narodowe Święto Niepodległości. Urząd Miejski prosi o przekazanie informacji: imienia, nazwiska, stopnia wojskowego oraz odznaczeń wojskowych przodków do Wydziału Upowszechniania Kultury, Rekreacji i Turystyki Urzędu Miejskiego (pokój 114, nr tel. 32 4941244, 501 204 49, e-mail: kultura@zawiercie.eu). Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października br. 

Rzeźba Marszałka Piłsudskiego powstała podczas Międzynarodowego Sympozjum Rzeźbiarskiego realizowanego przez miasto Zawiercie oraz Akademię Sztuk Pięknych w dniach 1 – 15 września br w Zawierciu. Twórcą rzeźby jest Stanisław Lutostański, autor monumentalnych pomników w Pensylwanii, Virginii i Nowym Jorku. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/