środa, 27 sierpnia 2014

Jak zmienia się tabor ZKM

Od kilku lat zmienia się tabor Zakładu Komunikacji Miejskiej w naszym mieście. Na
ulice Zawiercia wyjeżdżają nowe autobusy, a inne są remontowane.
Przypomnijmy, w kwietniu 2012 ZKM zakupiło cztery nowe Solbusy. Następnie w listopadzie 2013 w Zawierciu pojawił się "nowy" autobus zakupiony przez Urząd Miejski - używany pojazd firmy MAN. Potem, w maju tego roku na ulice miasta wyjechał drugi, klimatyzowany MAN - również używany, lecz w bardzo dobrym stanie. W lutym 2014 ostatni kurs odbył natomiast stary Ikarus. 
Ostatnio kilka autobusów zostało też wyremontowanych, m.in Jelcze. Nie wykluczone jest, że wkrótce pojawi się kolejny "nowy" używany autobus.
Podsumowując - z autobusami w Zawierciu nie jest źle; komfort podróży stopniowo się zwiększa na korzyść mieszkańców.

1 komentarz:

  1. Nie byłbym tego taki pewien czy komfort podróży zwiększył się na korzyść pasażerów, te nowe Solbusy SM12 to straszny chłam, awaryjne, z beznadziejnych plastików wnętrze, wszystko trzeszczy, zgrzyta, piszczy, trzaska się, mają 2 lata, a są w takim stanie, co będzie za 2 lata? Ja wiem co - gówno, rozlecą się. Solbus to niestety nietrafiony zakup, trzeba było nie wybrzydzać i oszczędzić 1 albo 2 autobusy i kupić tego Autosana na jakiego były zamiary.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/