wtorek, 1 lipca 2014

Strefa Aktywności Gospodarczej - co słychać?

Co się dzieje obecnie w Strefie Aktywności Gospodarczej? Czy pojawili się inwestorzy? Co jest w planach? - takie pytania często zadaje sobie wiele mieszkańców miasta. Zawiercianie wiedzą bowiem, że fabryki i nowe miejsca pracy dla naszego miasta są bardzo ważną sprawą. Okazuje się, że sytuacja nie jest zła, a nawet powinna być zadowalająca. Już wkrótce w Strefie zacznie się więcej dziać, choć już teraz nie jest tam spokojnie. O szczegóły zapytałem rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego, Łukasza Czopa:
(poniżej znajdziecie pełną fotogalerię do materiału)


Dokładnie: Jakie firmy na pewno wybudują swój zakład w SAG?

Obecnie na terenie SAG swoją działalność prowadzą już 2 firmy: Aluron Sp. z o.o. i Inter Cars S.A. W tym roku rozpoczęcie inwestycji zapowiedziały 3 firmy, które kupiły działki w SAG. Są to: Promar sp. z o.o., Z.P.U. BUD-REM oraz firma Intercor Sp. z o.o. Pierwsze prace powinny ruszyć jeszcze w wakacje.

Czy oprócz tego są jeszcze jacyś inni inwestorzy, którzy dopiero planują budowę?
Na obecną chwilę trwają przygotowania 3 kolejnych działek do sprzedaży. Działkami tymi są zainteresowani potencjalni inwestorzy.  

Ile mniej więcej powstanie miejsc pracy dzięki tym przedsięwzięciom?
Według deklaracji złożonych w listach intencyjnych wszystkie 6 nowych projektów powinno zaowocować w pierwszym etapie ok 60 nowymi miejscami pracy a docelowo do 120 osób znajdzie zatrudnienie.

Jakie inne prace są obecnie prowadzone na terenie SAG, a co jest jeszcze w planach?
Równolegle do sprzedaży działek inwestycyjnych trwa budowa Zawierciańskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, który już jesienią będzie mógł przyjąć nowe firmy. To kolejne miejsce gdzie powstaną nowe miejsca pracy. W strefie trwa również dalsze uzbrojenie działek, by stały się one bardziej atrakcyjne dla inwestorów. W przygotowaniach jest budowa III odcinka drogi w SAG, która dochodzić będzie do drogi krajowej DK 78.

- W lipcu ruszy też kampania bilbordowa na terenie miasta oraz przy drogach dojazdowych do Zawiercia, której głównym zadaniem  jest promowanie naszych terenów inwestycyjnych, a także poinformowanie społeczeństwa o już sprzedanych działkach dla inwestorów. W ten sposób chcemy przybliżyć mieszkańcom to, co aktualnie dzieje się w SAG, ponieważ specyfika terenów przeznaczonych dla inwestorów jest taka, że leżą one na obrzeżach, przez co nie wszyscy widzą, jak na przestrzeni ostatnich kliku lat rozwinęła się Strefa Aktywności Gospodarczej. - dodaje Czop.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/