środa, 4 czerwca 2014

Trzecia debata w Starostwie

„NGO w PL – po co nam organizacje pozarządowe?” – to nazwa debaty, która odbyła się w miniony
wtorek w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Była to trzecia debata zorganizowana w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”.

Zawarty w nazwie debaty skrótowiec „NGO” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „non-governmental organization”, czyli „organizacja pozarządowa”. W debacie wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych z Zawiercia oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego. Podczas ostatniej z trzech debat mówiono o funkcjonowaniu organizacji pozarządowych oraz o związanej z nimi ideą wolontariatu. Młodzi uczestnicy debaty dzielili się swoimi doświadczeniami z działalności charytatywnej podejmowanej w ramach projektów szkolnych i pozaszkolnych.

Debata odbyła się w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt realizuje Centrum Inicjatyw Lokalnych.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/