wtorek, 3 czerwca 2014

Festiwal "Śląskie Smaki" podczas Dni Zawiercia!

Festiwal „Śląskie Smaki” to największa impreza kulinarna organizowana w naszym regionie. Jego IX edycja odbędzie się 8 czerwca w Zawierciu podczas Święta Miasta. Festiwal, w formie rodzinnego pikniku co roku przyciąga tłumy

Podczas festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny, w którym uczestnicy podzieleni zostaną na 3 kategorie: amatorów, profesjonalnych kucharzy oraz uczniów szkół gastronomicznych. W tym roku wystartuje łącznie 18 ekip. Każda z drużyn będzie musiała przygotować 3 dania związane z tradycyjną kuchnią regionalną.
Każdy kto odwiedzi IX Festiwal „Śląskie Smaki” będzie mógł skosztować regionalnych rarytasów. Nie zabraknie prawdziwej kuchni śląskiej oraz jurajskich przysmaków. Ponadto imprezę wzbogacą liczne występy, pokazy i koncerty na scenie głównej, m.in. Bitwa Smaków, podczas której uczestnicy imprezy zadecydują, która zupa jest lepsza: śląski żur czy zagłębiowska zalewajka. Oprócz tego wystąpi m.in Kabaret Ciach.
 
Najmłodsi również mogą liczyć na specjalne atrakcje, bowiem na każdym Festiwalu organizowane są animacje dla dzieci. Festiwal, jak co roku, zwieńczy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Więcej na www.slaskiesmaki.pl

Natomiast więcej informacji nt. Dni Zawiercia znajdziecie TUTAJ
mat. prasowe

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/