poniedziałek, 24 lutego 2014

Rozpoczęła się budowa Zawierciańskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego

Kilkanaście dni temu na teren obok nowowybudowanej drogi do SAG wjechały ciężarówki, koparki i betoniarki. Rozpoczyna się bowiem budowa Zawierciańskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego.

Park będzie miejscem, gdzie będą mogli "rozkręcać" się przedsiębiorcy, a większe szanse na realizację zdobędą nowe projekty.  Co ważne, przedsiębiorcy działający w Parku uzyskają wsparcie naukowców Politechniki Częstochowskiej i pomoc ze strony Centrum Projektów Rewitalizacji S.A., a miasto Zawiercie zapewni funkcjonującym w parku firmom wsparcie w zakresie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń i koncesji.
W skład Parku wchodzić będą biura i hala wielofunkcyjna. W samym obiekcie ma się znaleźć m.in symulator, w którym szkolić się będą pracownicy Kolei Śląskich.

Obecnie wyrównano już teren i trwają roboty polegające na wylewaniu fundamentów pod budynki. Generalnym wykonawcą została firma Budomix. Przypomnę, że projekt uzyskał dofinansowanie z UE w wysokości ponad 3 milionów, a miasto Zawiercie wyłoży na to 5 milionów złotych.


fotografie pochodzą ze strony 
Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/