poniedziałek, 24 lutego 2014

Młodzi spotkali się z przedsiębiorcami

„Czy warto zostać przedsiębiorcą?”, „Na czym polega prowadzenie własnej firmy?”, „Czy bycie przedsiębiorcą jest tym samym, co bycie przedsiębiorczym?” – na te i wiele pytań odpowiadali uczestnicy drugiej pn. „Przedsiębiorczość odpowiada młodym”. debaty z projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”, która odbyła się we wtorek, 19 lutego, w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Tym razem uczniowie dyskutowali z postaciami lokalnego biznesu.

Podczas debaty przedsiębiorcy opowiadali o doświadczeniach związanych z prowadzeniem własnej firmy oraz rzeczywistości bycia przedsiębiorcą. Głos zabrali także uczniowie – w krótkich prezentacjach przedstawili opinię dotyczącą prowadzenia firmy. Wokół prezentacji toczyły się dyskusje z udziałem ekspertów biorących udział w debacie.


W debacie wzięli udział uczniowie ze szkół zaangażowanych w projekt oraz czterech prelegentów związanych z tematem przedsiębiorczości m.in właściciele Księgarni Edukacyjnej i piekarni Skała a także Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Debata odbyła się w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest przez Centrum Inicjatyw Lokalnych.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/