poniedziałek, 2 grudnia 2013

Urząd przeszedł metamorfozę

Końca dobiega termomodernizacja Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Budynek m.in został ocieplony, a także wstawiono nowe okna. Po remoncie gmach zyskał też nowy wizerunek. W większości pokryty jest stylową, czarną cegłą. Do tego dochodzą też jasne kafelki na dole budynku. Całość wygląda moim zdaniem naprawdę fajnie i nowocześnie. A Waszym zdaniem?

2 komentarze:

  1. Moim skromnym zdaniem: wygląda koszmarnie. Poprzednia modernistyczna szata z pionowymi i poziomymi podziałami elewacji sprawiała, że budynek prezentował się naprawdę dobrze, pomimo swoich pięćdziesięciu lat. Wyglądał na dobry projekt z lat pięćdziesiątych. Obecna obca naszym zawierciańskim tradycjom budowlanym zeskandynawizowana odsłona, wygląda co-najmniej komicznie (nie jesteśmy przecież ceglanym Gdańskiem). A wystarczyło po termoizolacji nawiązać do stanu zastanego. Brak zegara to również spory mankament. Kierowcy zatrzymujący się na skrzyżowaniu nadal często odruchowo patrzą na budynek, aby skontrolować czas. Na temat podziału przeszklenia na głównym wejściem wolę się nie wypowiadać. Jednym słowem całkowity brak estetycznej harmonii. Z nostalgią wspominam budynek z przed termoizolacji...

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/