piątek, 8 listopada 2013

Odsłonili tablicę na moście Sowińskiego (foto)

Dziś o godzinie 17:00 rozpoczęła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Zygmunta Sowińskiego na moście nazwanym jego imieniem przy ulicy Kasprowicza.
Spotkanie "na moście" rozpoczął gazeciarz, który wszystkim uczestnikom rozdał "Gazetę na moście", w której zamieszczono materiały dotyczące historii posła-inżyniera ale i mostu, który nosi jego imię. Zaraz po tym prowadzący spotkania wygłosił kilka słów o zawierciańskim społeczniku. Następnie przekazano Akt Nadania Honorowego Patronatu Nad Mostem "Zygmunt Sowiński" Januszowi Ziobrze (prezesowi RPWiK, bowiem Zygmunt Sowiński bardzo przyczynił się do powstania sieci wodociągowej w mieście). W spotkaniu udział wzięli m.in Prezydent Ryszard Mach, Edmund Kłósek, Maria Gajecka oraz rodzina Zygmunta Sowińskiego. A więcej informacji na jego temat w tym artykule.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/